“ЦОДГОР ХҮҮ-2018” АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДАЖ ӨНДӨРЛӨЛӨӨ

“ЦОДГОР ХҮҮ-2018” АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДАЖ ӨНДӨРЛӨЛӨӨ

197

Хүүхэд багачуудын дунд шатрын спортыг сурталчилах, түгээн дэлгэрүүлэх, хүүхэд багачуудын авьяас чадварыг нээн хөгжүүлэх зорилгоор аймгийн аварга шалгаруулах “Цодгор хүү” тэмцээнийг жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулж ирсэн. Тэмцээн  5, 7, 9, 11 гэсэн дөрвөн насны ангилалаар зохион байгууллагдаж 14 сумын 17 багийн 106 тамирчид оролцож аваргаа шалгарууллаа.2

Тэмцээний цэцэрлэгийн насны хөвгүүдийн ангилалд:

I  байранд Баянчандмань сумын А.Пүрэвбал

II  байранд Алтанбулаг сумын Э.Ирмүүн

III байранд Борнуур сумын Б.Санчир

Цэцрлэгийн насны охидын ангилалд:

I байранд Баянчандмань сумын Ө.Мөнхжин

II байранд Алтанбулаг сумын П.Болорсувд

III байранд Баянцогт сумын Б.Амин-Эрдэнэ1

7 хүртэлх насны хөвгүүдийн ангилалд:

I  байранд Аргалант сумны А.Дашдэндэв

II байранд Алтанбулаг сумын Г.Анар-Эрдэнэ

III байранд Зуунмод сумын Ч.Билгүүн

7 хүртэлх насны охидын ангилалд:

I  байранд Цээл сумны Б.Ариунзул

II байранд Цээл сумын Б.Алтанзул

III байранд Алтанбулаг сумын П.Болоршүр11 охид

9 хүртэлх насны хөвгүүдийн ангилалд:

I  байранд Аргалант сумын Е.Тамир

II байранд Борнуур сумын Б.Мөнхтулга

III байранд Зуунмод сумын Хүмүүн цогцолбор сургуулийн Б.Отгонбат

9 хүртэлх насны охидын ангилалд:

I  байранд Зуунмод сумын Хүмүүн цогцолбор сургуулийн Б.Энхсувд

II байранд Алтанбулаг сумын М.Бямбажав

III байранд Борнуур сумын Г.Сарангуй11 нас охид

11 хүртэлх насны хөвгүүдийн ангилалд:

I  байранд Заамар сумын Б.Түвшинбилэг

II байранд Зуунмод сумын Хүмүүн цогцолбор сургуулийн Ш.Билгүүн

III байранд Баянцогт сумын П.Энхзориг

11 хүртэлх насны охидын ангилалд:

I  байранд Цээл сумын Б.Номин-Эрдэнэ

II байранд Баянцогт сумын Г.Оюунхорол

III байранд Угтаалцайдам сумын Ц.Нарансувд9 нас хүү

            Багийн дүнгээр I байранд Цээл сумын баг тамирчид

                                        II байранд Аргалант сумын баг тамирчид

                III байранд Баянчандмань сумын баг тамирчид тус тус шалгарлаа.

            Тэмцээнд Тэргүүн байр эзэлсэн тамирчид Улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд оролцох эрхтэй боллоо.

ХУВААЛЦАХ

Сэтгэгдэл байхгүй байна.

Сэтгэгдэл бичих